Bu Blogda Ara

Yükleniyor...
Loading...

30 Mayıs 2007 Çarşamba

Iraklı kızlar fuhuş batağında

IRaklı kızlar
Pavyonda çalışmaya zorlanan kızın annesinin sözleri herşeyi özetliyor: Savaşta herşeyimizi kaybettik. Namusumuzu da"

Her şey ABD’nin Irak’ı işgal etmesiyle başladı. Eşleri, babaları savaşta ölen kadınlar çareyi Suriye’ye kaçmakta aradı. New York Times’a göre savaş sonrasında 19 milyon nüfuslu Suriye’ye 1.2 milyon Iraklı akın etti.

Şimdi başkent Şam’da fuhuş sektöründe çalışan kadınların yüzde 70-80’i Iraklı. Suudi Arabistanlı erkekler ise hafta sonları 6 saat uzaklıktaki Şam’a sefer düzenleyerek ABD’nin sillesini yemiş bu kadınlarla birlikte oluyor.

Amerikan New York Times gazetesi, Irak’a müdahalenin ardında bu ülkeden kaçan Iraklı kadınların nasıl fuhuş ağına düştüklerini ayrıntılı bir şekilde yazdı.

Anneler kızlarını dansöz yapıyor

Yazıda adı Hiba diye geçen 16 yaşındaki genç kız da Suriye’de pavyona düşen binlerce Iraklı mülteciden biri. Hiba’nın dedesi diyabet hastası olunca aile geçimini sağlayamaz hale gelmiş. Bunun üzerine Hiba’nın annesi, kızının bir pavyonda sahne almasını kabul etmiş. Yarı çıplak kızının sahnede orta yaşlı adamlarla göbek atmasına seyirci kalmak zorunda kalan Hiba’nın annesi, "Savaşta herşeyimizi kaybettik. Namusumuzu da" diyor.


Birlikte çay içelim mi teklifi

Artık, Şam sokaklarında Iraklı kadınların erkeklere yaklaşıp "birlikte çay içelim mi" diye teklifte bulunması kimseyi şaşırtmıyor. Suriyeli avukat Mouna Esad, "Bu kızlar bazen anneleri ya da teyzeleri tarafından pazarlanıyor. Fakat fuhuş tek sorun değil. Iraklı göçmenlerle baş edecek altyapıya sahip değiliz. Bunların kalabileceği sığınaklar ya da başvurabilecekleri sağlık merkezleri yok. Irak’taki durum yüzünden Suriye sınır dışı da edemiyor" diyor.


HABERİ OKUYANLARIN YORUMLARI

HAYRET
geçer HAYRETLERRRR ve sizin gibi düşünenlere
Hayretler içindeyim nasıl olurda pervasız bir şekilde Namusları olsaydı savası kaybetmezlerdi
Sizin abd .... den ne farkınız kalıyor bu durumda müslümanlık bumu kardeş dayanışması bumu hilafet gerçekten bizdemi yada biz osmanlı torunumuyuz aynı durumda osmanlı bu igrenç sözlerimi söylerdi
Yazıklar olsun sizlere Şerefli bir müslüman asla bu sözleri sarfetmez çünkü orda kaybedilen her namus her can benim senin namusum ve canım
Şarkta bir müminin ayağına diken batsa, garptaki müminin rahatsızol



acaba
acaba bu ıraklı kızların namusunu kaybetmesinde AKP nin payı varmı dersiniz


nexuspower
BİZDE DURUM ÇOK MU İYİ

Bizim kızlarımız acaba ne durumda. Magazin programları sayesinde halkımız öyle bir hale geldi ki. Hadi Iraktaki kızlar bunu hayatlarını devam ettirmek için yapıyor, peki bizim kızlarımız ne için yapıyor. Bunu iyi düşünmek lazım. Önce kendimize bakalım lütfen.

:::::( :(:----- ebedi pimanlık olmadan
Bu kadar acı haberin üstüne atılacak başlık bulamadım.Sadece savaş nedeniyle degil ülkemizin her yerinde ve dünyanın her köşesinde bir şekilde hayat kadınlığı yapmak zorunda kalan sahipsiz,kimsesiz ve korumasız kadınlar var.Konuyu hangi açıdan okursak okuyalım,aile sahibi olan erler,idareciler,güc sahipleri ve sebebi olan olmayan herkes;sadece kendiniz için yaşamak,kazanmak ve yuva kurmak gibi bir putperes tanrıcalık içine girmeyin, hepimiz hepimizden sorumluyuz.Hesaplar kesilmeden uyanalım.


yasinkaragoz
ANKET
ANKET www.KahramanTurk.com


sahinbas 30 Mayıs 2007 Çarşamba 09:59
KİMLER!
BU KIZLARI BU DURUMA DÜŞÜRENLERİN BAŞARILI OLMASI VE ZAYİATSIZ VATANLARINA
DÖNEBİLMELERİ İÇİN, TÜRKYE'DE KİMLER
DUA EDİYORDU? HATIRLIYORMUSUNUZ?????


gaziler

örnek
yıllar önce bu TÜRK milleti kurtuluş savaşı mücadelesini bu duruma düşmemek için verdi,hamd olsun ,ALLAH razı olsun ölenlerede MEVLA rahmet eylesinki bie bu vatanı tertemiz emanet ettiler ama biz bu emanete sahip çıkamıyoruz2/3 parti lideri sanki ülke kendisininmiş gibi hareket ederek kafasına göre at oynatıyor hele şu chp lideri yokmu bu vatanın en büyük düşmanı o resmen başkalarının uşaklığını yapıyor onun taşıdığı zihiniyet yıllar önce rusyada çöktü inşaallah onlarda çöker de millet kurtulur


bozkurtKURT
geçer
allah onları affetsin. onlar kendilerine demokrasi, özgürlük ve bir takım hak getireceğini iddia eden şerefsiz amerikaya kanıp amerikan askerinin postalını öpen garibanlar. saddam la yaşasaydınız namuslu yaşardınız.


mskoc07

yazık ecdad toprağına
bir milletn vatanı işgal altında iken normal hayatını devam ettiriyorsa daha çok şeyler gelir başlarına....


birdert
Bizde Farklımı????????
Anneler kızlarını dansöz yarışmalarına gondermiyormu
Anneler ..zevenk gibi ogularına ekranlardan kız almıyorlarmı yada kızlarını vermiyorlarmı

taksimde kadıköyde karaköyde beşiktaşta temde E 5 DE merterde şamdakinden farklı şeyler olmuyor
Magazin Programlarını izlediğimizde ..çını başını açıp meşhur olma derdinde ve en fazla 1 hafta gundem yapan sayısız manken sıfatıyla kızlarımız yokmu

Ya sokaklar liseler ...hane gibiler

İşte Türkiyenin ahlakdaki son hali


:::Bir erkek yetiştiren bir kişi yetiştirmiş, bir kadın yetiştiren bir aileyi yetiştirmiş olur.

Haberin siteye ait orjinal metnini buradan okuyabilirsiniz

Hiç yorum yok:

Blog Listem